5.00 از 1 رای

خرید بلیط کاریز کیش

قناتی که قدمت آن حدود 2500 سال تخمین زده می‌شود و امروزه با نام شهر زیر زمینی کاریز در بین گردشگران معروف شده است.

 • قیمت اصلی : 80,000 هزار تومان  قیمت با تخفیف ویژه :80,000 هزار تومان برای تخفیف تماس بگیرید.
 • جهت دریافت اطلاعات بیشتر و کد تخفیف با شماره 09347688906 تماس بگیرید
 • تهيه ي بليت براي افراد  6 سال به بالا الزامي بوده و بهاي آن کامل مي باشد
 • بیشترین تخفیف
 • هر بلیط مخصوص یک نفر می باشد
 • بدون محدودیت در تعداد خرید.
 • ساعت پذیرش: 9:00 صبح الی 21:30 شب

جهت مشاهده سانس یک تاریخ را در پایین انتخاب کنید

سه شنبه 1403/03/08
چهارشنبه 1403/03/09
پنج شنبه 1403/03/10
جمعه 1403/03/11
شنبه 1403/03/12
یکشنبه 1403/03/13
دوشنبه 1403/03/14
سه شنبه 1403/03/15
چهارشنبه 1403/03/16
پنج شنبه 1403/03/17
جمعه 1403/03/18
شنبه 1403/03/19
یکشنبه 1403/03/20
دوشنبه 1403/03/21
سه شنبه 1403/03/22
چهارشنبه 1403/03/23
عنوان سانس
تاریخ اجرا
ظرفیت
جزئیات بلیط

معرفی شهر زیرزمینی کاریز کیش

اغلب افراد، جزیره کیش را با هتل‌های باشکوه و مراکز تفریحی تجاری مدرن آن می‌شناسند؛ اما بخش تاریخی این جزیره نیز داستان‌های شنیدنی بسیاری در دل خود پنهان کرده است. به عنوان مثال قناتی در دل مروارید خلیج فارس وجود دارد که از این سو تا آن سوی جزیره کشیده شده و در نوع خود یک شاهکار مهندسی به شمار می‌آید. قناتی که قدمت آن حدود ۲۵۰۰ سال تخمین زده می‌شود و امروزه با نام شهر زیرزمینی کاریز در بین گردشگران معروف شده است. در این مقاله قصد داریم درباره شگفتی‌های این مکان دیدنی، امکانات حال و حاضر آن و همین‌طور نحوه خرید بلیط شهر زیر زمینی کاریز در جزیره کیش صحبت نماییم.

شهرزیرزمینی کاریز

خرید بلیط شهر زیرزمینی کاریز کیش با تخفیف

ورودی شهر زیر زمینی کاریز کیش اکنون در بلوار میرمهنا، حد فاصل میدان المپیک و میدان فارور واقع شده و همه روزه از ساعت ۹ صبح تا ۱۰ شب پذیرای مردم و گردشگران است. نکته مهم دیگری که به جذابیت این شهر زیر زمینی می‌افزاید، دمای خنک آن در مقایسه با فضای کلی جزیره است.

همانطور که می‌دانید، جزیره کیش از آب و هوایی گرم و مرطوب برخوردار است؛ اما این قنات در چهار فصل سال، دمایی یکسان، خنک و جان افزا دارد. بنابراین زمانی که از گرمای طاقت فرسای جزیره خسته شدید، می‌توانید به آنجا رفته و به‌خاطر دما و رطوبت معتدل آنجا، روح خود را تازه کنید. برای خرید بلیط شهر زیر زمینی کاریز کیش می‌توانید از همینجا و هم اکنون اقدام نمایید.

بلیط شهرزیرزمینی کاریز

امکانات و ویژگی‌های شهر زیر زمینی کاریز کیش

شهر زیر زمینی کاریز از دو رشته به طول ۱۵ کیلومتر و مساحت کلی ۱۰ هزار متر مربع تشکیل شده که در طی مسیر خود ۶ پایاب با قدمت تقریبی ۸۰۰ ساله دارد و در حال حاضر نیز می‌توان در این پایاب‌ها به آب این قنات دسترسی داشت. مهم‌ترین ویژگی این مجموعه که آن را برای طرفداران محیط زیست و علاقه‌مندان به دیرینه شناسی جذاب می‌کند، سقف مرجانی آن است.

همانطور که می‌دانید، جزیره کیش تنها جزیره دارای بستر مرجانی در جهان است و این سازه نیز تنها سازه جهان است که سقف آن مملو از فسیل موجودات چند صد میلیون ساله است! زمانی که در این شهر زیر زمینی راه می‌روید و به سقف نگاه می‌کنید، در واقع در حال تماشای بستر دریا در چندین میلیون سال پیش هستید که حالا تبدیل به سقفی به قطر هفت متر شده و به صورت طبیعی آب را برای نیاکان ما در ۲۰۰۰ سال گذشته تصفیه و شیرین می‌نموده است.

از این ویژگی‌های ذاتی که بگذریم، امروزه این مکان تبدیل به یک شهر مهندسی شده با ویژگی‌های سنتی گردیده که با این تغییرات به چشم نواز‌تر شدن کمک کرده است. به علاوه این شهر حالا دیگر مثل گذشته ساکن و بی روح نیست؛ بلکه امکانات رفاهی فراوان برای سپری کردن وقت و خاطره سازی در آن ایجاد گردیده است. امکاناتی که در حال حاضر با خرید بلیط شهر زیر زمینی کاریز به آن‌ها دسترسی خواهید داشت، شامل موارد زیر است:

 • موزه خلیج فارس با اسنادی تاریخی و اشیایی فوق العاده.
 • بازارچه صنایع دستی.
 • کافه و رستوران سنتی به همراه موسیقی زنده.
 • عکاس‌خانه‌ای شگفت انگیز برای ثبت خاطرات.
 • امکانات جانبی مانند نمازخانه، سرویس بهداشتی، راهنمای صوتی و…

تلفیقی از شاهکار مهندسی و معجزه طبیعت

جزیره کیش از هزاران سال پیش جزو قلمرو ایرانیان بوده و به همین خاطر نیز در دل خود داستان‌های تاریخی فراوانی دارد. از جمله قصه‌های شنیدنی این جزیره، قصه قناتی است که بیش از دو هزار سال پیش توسط مهندسین ایرانی طراحی و ساخته شده و هنوز هم یک شگفتی به تمام معنا است. با توجه به ارتفاع اندک جزیره کیش از سطح دریا، این قنات به طول ۱۵ کیلومتر از دو سوی جزیره در عمق ۱۶ متری با شیبی بسیار اندک تا قلب جزیره در بیشینه عمق ۴۵ متری کشیده شده و این شیب همگن در طول این مسافت طولانی به شکلی زیبا و مهندسی شده، یکنواخت است. به طوری که آب، بیش از انسان‌ها می‌تواند این شیب را درک کند و این در هزاران سال پیش، نیازمند محاسبات دستی دقیق و شگفت آور بود.

آن سوی ماجرا یعنی دست طبیعت، شاهکار مهندسی این کاریز را جذاب‌تر نیز می‌کند. بستر مرجانی جزیره سقفی به قطر ۷ متر را برای این قنات ساخته که باعث تصفیه طبیعی آب باران است. باران‌های فصلی همه ساله و تا امروز توسط بستر مرجانی جزیره زلال شده و به دل این قنات سرازیر می‌شوند. این موضوع برای جزیره‌ای که در دل آب‌های آزاد و شور قرار دارد، بسیار حیاتی بوده و به کیش کمک کرده که در قرن‌های متمادی، مرکز داد و ستدهای پررونق منطقه باشد. حتی بسیاری از دریانوردان آب این قنات را به کشورهای هم‌جوار خلیج فارس برده و آن را می‌فروخته یا با دیگر کالاها معاوضه می‌کرده‌اند و این خود نشان از شیرینی و زلالی آب این قنات دارد.

بلیط ورودی شهرزیرزمینی کاریز کیشقصه شهر زیر زمینی کاریز کیش

کاریز کیش در گذر از زمان‌های دور و رسیدن به عصر لوله‌های فلزی و تصفیه‌خانه‌های مدرن، کمابیش به فراموشی سپرده شد و برای گردشگران نیز دیگر جذابیت و کارایی گذشته را نداشت. قناتی که قرن‌ها مردم کوزه به دست، از ۲۷۴ چاهی که در مسیر آن حفر کرده بودند، آب مورد نیاز خود را تامین می‌کردند، تا دهه هفتاد شمسی تقریباً در غربت تمام به سر می‌برد و کمتر کسی به سراغ آن می‌رفت. قصه رونق دوباره این قنات و تبدیل آن به شهر زیر زمینی، از زمانی آغاز شد که مهندس ایرانی ساکن آلمان، «منصور حاجی حسینی» نگاهی دوباره به زیبایی‌های بی‌پایان این شاهکار باستانی انداخت و تصمیم گرفت با حمایت مردم و سرمایه بخش خصوصی، روحی تازه در قنات باستانی کیش بدمد.

با مشارکت سرمایه گذاران و حمایت‌های صورت گرفته، شهریور ماه سال ۱۳۷۸ خورشیدی تاریخ تولد دوباره این سازه باستانی شد؛ اما این بار نه به عنوان یک قنات، بلکه در هیبت یک شهر زیر زمینی و یک جاذبه گردشگری پیش چشم مردم خودنمایی نمود. امروزه گردشگران زیادی به دنبال خرید بلیط شهر زیر زمینی کاریز هستند تا در سفر تفریحی خود، سفری هم به قلب تاریخ جزیره کیش داشته باشند و از زیبایی‌های چشم نواز و البته امکانات رفاهی فوق‌العاده‌ای که حالا در این فضا فراهم شده، لذت ببرند.

 

برای نمایش دیگر تفریحات کیش به صفحه خرید  مراجعه بفرمایید.

برای اطلاعات بیشتر و تخفیف تفریحات کیش ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

دیدگاه ها

1 دیدگاه برای بلیط شهر زیرزمینی کاریز کیش

 1. میثم مهرابی

  بعد از اینکه تیکت رو خریدیم آنلاین برامون ارسال میشه ؟

  • ehsan

   بله بصورت اتوماتیک در همون لحظه بلیط براتون صادر میشه

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *